Knygos įkvepia, bet kaip jos kvepia?

Knygos įkvepia, bet kaip jos kvepia?

Ruduo – pats puikiausias laikas įsikvėpti naujiems darbams, projektams, idėjoms. Po sparčiai prašuoliavusių vasaros atostogų ir išvykų, Kauno ir Marijampolės apskričių savivaldybių viešosios bibliotekos kviečia pasinerti į naują – savęs pažinimo, tobulėjimo, įkvėpimo – kelionę. Šioje kelionėje kiekviena nauja perskaityta knyga užburs savo unikaliu emociniu kvapu ir galbūt atvers jūsų vidines duris naujiems patyrimams, pokyčiams arba padės atrasti ramybę.

Jeigu ir nerasite ieškomos knygos bibliotekoje – nenusiminkite! Galite nemokamai pasinaudoti tarpbibliotekinio abonemento paslauga – jūsų biblioteka užsakys reikiamą knygą iš kitos bibliotekos, kuri šią turi.

Jei seniai buvote paėmę į rankas knygą arba pasiilgote tokios, kuri dovanotų emocijas, apmąstymus ir primintų tai, kas gyvenime svarbiausia – galime jums padėti. Dalijamės populiariausiomis, mūsų skaitytojų pamėgtomis įkvepiančiomis knygomis, kurios pasakoja ypatingas istorijas, skatinančias susimąstyti ir pažvelgti į pasaulį kitaip. Šios knygos patiks tiems, kurie mėgsta nepaprastas patirtis, padedančias atrasti svarbiausias gyvenimo vertybes.

1. Andris Kalnozols „Mane vadina Kalendorium“

Tai ypatinga istorija apie Oskarą, į pasaulį žvelgiantį savo unikaliu žvilgsniu. Žmogiško ryšio ir autentiškumo svarbą išryškinantis romanas pasižymi terapine galia ir tiesiog užkrečia gėriu. Galbūt dažnai naivus, daug ko nesuprantantis apie pasaulį, bet sakantis savo nuoširdžią nuomonę, Oskaras sukuria savo unikalų ir ypatingą ryšį su pasauliu ir skaitytoju. Tai veikia atgaivinančiai ir tarsi primena: mes neprivalome būti jokiuose rėmuose, galime leisti sau tiesiog būti savimi ir gyventi ar kurti taip, kaip tą akimirką jaučiame.

Knygos kvapas: knyga dvelkia šviežiai ant popieriaus rašalu užrašyto teksto ir pjaustomo šviežio moliūgo kvapais.

Užsisakyti: https://ibiblioteka.lt/metis/publication/LIBIS000000151804?q=ymokckhw5

2. Josh Cohen „Kaip gyventi. Ką daryti“

Šiuolaikinės literatūros teorijos profesorius ir praktikuojantis psichoanalitikas knygoje kuria paraleles tarp realaus pasaulio ir ryškiausių literatūros personažų. „Skaitymas man suteikia galimybę atsitraukti nuo kasdienybės, jame randu daugelį atsakymų“ – jei tai apibūdina jus, ši knyga kaip tik jums! Knygoje autorius sutelkia dėmesį į įsimintinų, ryškių literatūros personažų vidinį gyvenimą ir sieja juos su savęs pažinimu per knygas, tad knygoje rasite ne tik gerai žinomų grožinių kūrinių panašumų, bet ir patį Save.

Knygos kvapas: tarsi vartydami seną knygą užuosite tarp puslapių sudžiovintų levandų šakelių aromatą, kuris apgaubs jus guodžiančiu laukimo, išminties ir gydymo mišiniu.

Užsisakyti: https://ibiblioteka.lt/metis/publication/LIBIS000000307022?q=cv7uey7oz

3. Fredrik Backman „Nerimo žmonės“

Planas buvo paprastas: apiplėšti banką ir dingti su pinigais. Bet, kaip žinia, planai turi kvailą savybę sugriūti… Rašytojas su didele meile kuria savo personažus – juos pamilsti kaip geriausius draugus, nors jie visiškai skirtingi, tačiau unikalūs ir ypatingi. Šis autorius tikrai moka pavergti skaitytojo širdį ir priversti patikėti, kad pasaulis vis dėlto yra geras ir pilnas šiltų, rūpestingų žmonių, kurie taps svarbia tavo istorijos dalimi ir tavo pagalbos ranka.

Knygos kvapas: šviežiai atspausdintų pinigų, vystančių skintų gėlių, prabangių vyriškų kvepalų ir metalinio prieskonio aromatai lydės skaitytoją.

Užsisakyti: https://ibiblioteka.lt/metis/publication/LIBIS000000001407?q=xpaclv9l5

4. Andrius Kleiva „Ką veikia Japonija“

Tai smalsus, meniškas ir gyvas žvilgsnis į Japonijos kasdienybę. Autorius virsta jautriu ir empatišku savo aprašomų procesų dalyviu. Tai neabejotinai viena įdomiausių knygų apie Japoniją, kokią jums teks skaityti, įkvepianti pažinti kitokią kultūrą ir jos ypatumus bei akimirkai tapti kitokios, ypatingos kultūros dalimi.

Knygos kvapas: knyga pulsuoja žalios arbatos, sakurų fragmentais, kurie įsilieja į kiekvieną puslapį.

Užsisakyti: https://ibiblioteka.lt/metis/publication/LIBIS000000320958?q=ggi242q48

5. Lauren Groff „Matrix“

Įkvepiantis romanas, kuris parodo moterų galią, nepaisant jokio laikmečio. Jame yra seserystės, meilės, karų – visa tai įsipina į užmirštos abatijos Anglijos kaime istoriją. Tai puikus istorinis romanas, kupinas ryškių detalių, pasaulietiškų idėjų tinkančių tiek dabar, tiek anuomet. Knygoje autorė daugiausia dėmesio skiria moterų kasdieniam gyvenimui. Be maldų ir giesmių, matome, kaip vienuolės audžia, kepa, rašo, ūkininkauja ir galiausiai kuria utopinį savo pasaulį – „moterų salą“ ir prieglobstį nuo pasaulyje verdančio chaoso.

Knygos kvapas: kūrinys alsuoja kvapų gausa: šviežiai kepta rugine duona, tirpstančiu vašku ir žvakėmis, daržuose augančiomis žolelėmis.

Užsisakyti: https://ibiblioteka.lt/metis/publication/LIBIS000000226181?q=dzkluya3k

6. Hiro Arikawa „Keliaujančio katino kronikos“

Ši istorija yra apie gerumą, pasiaukojimą ir besąlygišką meilę. Knyga – priminimas, kad net ir mažiausios smulkmenos gali suteikti laimės. Tai labai jautri ir švelni žmogaus ir katino draugystės istorija, kuri primena apie gyvenimo grožį bei pabrėžia meilės ir pasiaukojimo vertybes. Verta paminėti, kad didžiausia šios knygos vertė yra sukuriama skaitytojo ir jo patirties. Didžiausias emocinis krūvis sukuriamas per katino ir žmogaus ryšį. Tad visiems, kurie turi augintinių/labai myli gyvūnus, ši knyga turėtų palikti didelį emocinį įspūdį.

Knygos kvapas: ši knyga kvepia kasdieniais miesto kvapais, kalnų gaiva ir sūriu jūros kvapu.

Užsisakyti: https://ibiblioteka.lt/metis/publication/LIBIS-000000258381?q=u6hmd03k8

7. Tara Westover „Apšviestoji“

„Apšviestoji” – įkvepiantis pasakojimas apie savęs ir gyvenimo prasmės paieškas, apie užsispyrimą, ryžtą, drąsą ir tikėjimą savimi. Tai galimybė kiekvienam mūsų įvertinti pasirinkimo laisvę, kurią suteikia išsilavinimas. Tara Westover sukūrė meistrišką, nepaprastai brandų, universalų pasakojimą apie pačią išsimokslinimo esmę: kas tai yra ir ką jis suteikia? Autorė gimė Aidaho valstijoje 1986 m. visiškai atsiribojusioje nuo išorinio pasaulio šeimoje ir buvo rengiama pasaulio pabaigai, tačiau prieš tėvo valią pasiryžo siekti mokslo.

Knygos kvapas: skaitydami knygą užuosite Aidaho mormonų bendruomenės ore dvelkiantį gaivų kalnų vėją, naminio maisto aromatą, žemišką sunkaus darbo kvapą, subtilų gydančių žolelių dvelksmą sumišusį su bažnyčios smilkalų aromatu.

Užsisakyti: https://ibiblioteka.lt/metis/publication/LIBIS-000000136574?q=5ic3ulqwy

8. Malala Yousafzai, Christina Lamb „Aš esu Malala“

Įstabus pasakojimas apie šeimą, kurią iš gimtos šalies išvijo terorizmas, apie kovą už mergaičių teisę į mokslą, apie tėvą, kuris pats būdamas mokyklos savininkas, palaikė ir ragino dukterį rašyti ir lankyti mokyklą, ir apie drąsius tėvus, kurie be galo myli savo dukterį, nors jų visuomenė vertina tik sūnus. Tai knyga ne tik apie vienos šeimos gyvenimo istoriją, bet ir Talibano įsigalėjimą regione, gyvenimą Pakistane Svato slėnyje, puštūnų genties papročius, vertybes ir istoriją.

Knygos kvapas: gaiviai kvepiančiame Svato slėnio kalnų ore Malala įžiebė atkaklią kovą už švietimą, persmelkdama savo istoriją vilties ir ryžto kvapais, tarsi gaivus vėjelis po lietaus ar degančios žarijos šiluma.

Užsisakyti: https://ibiblioteka.lt/metis/publication/C1B0003202630?q=cfs1v1wwa

9. Palmira Galkontaitė, Lina Šlipavičiūtė-Černiauskienė

„Ištrūkusios iš pragaro. 16 ukrainiečių moterų karo patirčių. Autentiškų, unikalių ir sukrečiančių.“

Pasakojimas apie karą kitaip. Šioje knygoje yra 16 autentiškų, unikalių ir sukrečiančių karo liudijimų. Moterys, kurios visai tai patyrė ir patiria dabar, kasdien. Šios moterys atsivėrė, kad papasakotų savo istorijas, o tai kas liko nepasakyta slypi veiduose, tarsi tylūs, užšifruoti laiškai, kiekvienam atsiskleidžiantys savaip. Visos jos skirtingos: tiek savo amžiumi ir sukaupta patirtimi, bet visoms teko viena dalia: stengtis atsidurti ten, kur yra saugu.

Knygos kvapas: knyga persmelkta parako ir dūmų kvapo, kuris maišosi su gaiviu žemės kvapu.

Užsisakyti: https://ibiblioteka.lt/metis/publication/LIBIS000000328577?q=5iqaocq33

10. Matthew McConaughey „Žalia šviesa“

Tai kino akademijos apdovanojimą pelniusio, Oskaru apdovanoto aktoriaus Matthew McConaughey atsiminimai, kupini šmaikščių nutikimų, laisvūnų išminties ir įkvepiančių, sunkiai išmoktų pamokų apie tai, kaip pažvelgti į gyvenimą kitomis akimis. Nustebinusių ir prajuokinusių patirčių knyga daugeliui skaitytojų tapo tikru vadovu apie tai, kaip savyje įžiebti kuo daugiau žalios šviesos ir patirti gilų pokalbį su savimi ir gyvenimu.

Knygos kvapas: užuosite ir pajusite greitai lekiančio automobilio gūsį susimaišiusį su besisukančios projektoriuje kino juostos kvapu.

Užsisakyti: https://ibiblioteka.lt/metis/publication/LIBIS000000173302?q=xksz2nkrt

11. Bonnie Garmus „Chemijos pamokos“

Septintasis dešimtmetis. Idealios moters portretas – amžinai besišypsanti, trokštanti auginti vaikus, tarnauti vyrui ir gaminanti skaniau nei restorane. Pagrindinė romano veikėja, talentinga mokslininkė Elizabetė Bot tokia būti nenori, tačiau ar taip paprasta nepritapti prie nustatytų normų? Tai puokštė skirtingų, nepakartojamų veikėjų, lydimi gyvo ir įtraukiančio autorės rašymo stiliaus. Tai pasakojimas, savyje talpinantis visus geros istorijos bruožus: stebinanti istorija, žavinti ir savyje talpinanti gero humoro dozę.

Knygos kvapas: knyga kvepia šviežiai iškeptais kepiniais.

Užsisakyti: https://ibiblioteka.lt/metis/publication/LIBIS000000161215?q=ka17euu06

12. Virginija Rimkuvienė „Man 50. Ir aš dar gyva“

Peržengusios 50 metų ribą, esame priverstos spręsti išties globalias dilemas. Senti oriai ar naudotis naujausiais grožio pasiekimais? Nerti į naują veiklą ar kantriai laukti pensijos pabodusiame darbe? Knygos herojės – keturios ties šia amžiaus riba balansuojančios draugės: žurnalistė Kristina, verslininkė Silva, turtingo vyro žmona Klaudija ir bibliotekininkė Laima. Deja, nėra beveik nė vienos temos, dėl kurios jų nuomonės sutaptų. Drąsiai ir atvirai jos pasakoja savo patirtis, traukia viena kitą per dantį, o atsidūrusios aklavietėje pasitelkia į pagalbą įvairių sričių specialistus: gydytojus, psichologus, sporto trenerius ir stilistus.

Knygos kvapas: pajusite karpomo rožių krūmo aromatą.

Užsisakyti: https://ibiblioteka.lt/metis/publication/LIBIS-000000251503?q=ires3cq14

Kauno apskrities viešoji biblioteka kartu su Kauno ir Marijampolės apskričių viešosiomis bibliotekomis įgyvendina skaitymo skatinimo komunikacinę kampaniją „Knygos (į)kvepia“. Komunikacinė kampanija yra projekto „Sėkminga komunikacija partnerystėms vystyti dalis“, kuri finansuoja Lietuvos kultūros taryba.