Vasario 8 d. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ atidarymo renginys

Vasario 8 d. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ atidarymo renginys. Pranešėjas Evaldas Ragelis #Kalvarijosgimnazijos 5-8 klasių moksleiviams pristatė skaitymo iššūkio žaidimą „Draugoteka“ ir knygų kolekciją, kuri bus prieinama nemokamoje mobilioje programėlėje, o su žaidimo užduotimis susieta literatūra –teminėse lentynose bibliotekoje bei specialiuose knygų išdavimo paštomatuose. Virtualaus žaidimo metu bibliotekos erdvėse žaidėjas sutinka penkis nepažįstamus paauglius – skirtingų pomėgių, įpročių, būdo, patirčių turinčius Joną, Klaudiją, Luną, Saulę ir Eliją. Jo užduotis – susidraugauti su jais ir surinkti kuo daugiau tikrą draugystę žyminčių širdelių. Nepažįstamieji, tapdami žaidėjo draugais, pasakos savo istorijas, kaip sprendė sunkias gyvenimo problemas, kaip suprasti svarbius dalykus padėjo (ir kokios konkrečiai) knygos. Žaisdami šį žaidimą vaikai ir paaugliai mokysis atsakingai elgtis skirtingose socialinėse situacijose ir ieškos atsakymų bei patarimų tikslinėje literatūroje.

Nuoširdžiai dėkojame Kalvarijos gimnazijos direktoriaus pavaduotojai ugdymui Rositai Stanevičienei ir mokytojų padėjėjoms Ingai Pakarskienei, Angelei Kalinauskienei už bendradarbiavimą.

Džiaugiamės, kad mūsų biblioteka yra projekto dalyvė ir savo jauniesiems lankytojams siūlys aktyviai įsitraukti į projekto veiklas: skaityti atrinktas temines knygas, žaisti virtualų žaidimą ir dalyvauti su juo susietose edukacijose.

Susidomėjai? Nori dalyvauti veiklose? Susisiek su mumis: FB: asmenine žinute, el. p. biblioteka@kalvarijosvb.lt, tel. 8 343 21042

#Draugoteka #Kalvarijosgimnazija #Skaitymoskatinimas

#PanevėžioapskritiesGabrielėsPetkevičaitėsBitėsviešojibiblioteka