Vasario 7 d. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje sužaistas XIX sezono penktasis „Auksinio proto“ žaidimas

Aišku, vasario 7 d. kalvarijiečiams gal ir ne „Auksinis protas“ labiausiai rūpėjo. Debatai su kandidatais į merus Kalvarijos savivaldybėje sumažino žaidimo dalyvių gretas, bet labai džiaugiamės, kad po audringų diskusijų, visi sugrįžo į „Auksinį protą“ ir suspėjo sudalyvauti IV ir V turuose. Šį antradienį Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvykęs protmūšis buvo sėkmingas „PYRAGAIČIAMS ir „ŠARO BAJERIAMS“. Abi komandos surinko po 56 taškus bei pasidalino I vietą „JOGAI“ (41 taškas) pasirodė ne ką prasčiau ir užėmė II vietą.

Šiek tiek apie V protmūšio klausimus. 1936 m. Berlyno vasaros olimpinių žaidynių krepšinio turnyro finale susitiko Kanados ir JAV komandos. Amerikiečiai itin nerezultatyviose rungtynėse įveikė Kanadą rezultatu 19:8. Šis rezultatas – stebėtinai mažas net ir tiems laikams. Dalyviams reikėjo įvardinti pagrindinę tokio nerezultatyvumo priežastį. Atsakymas – tuo metu gausiai kritęs lietus, mat šio turnyro metu buvo žaista lauko aikštelėje. IV ture nusikėlėme į Norvegiją. Pasirodo, 1958 m. viena norvegų radijo stotis paskelbė, jog įteiks didelį piniginį prizą tam, kas sugebės iš šiaurės poliarinio rato iki pusiaujo nugabenti ledo , nenaudojant šaldymo įrangos. Šio iššūkio ėmėsi viena įmonė, gaminanti stiklo vatą. Ekspedicijos dalyviai nugabeno ledo luitą iki Gabono (kurį ir kerta pusiaujas), praradę vos 11 proc. jo svorio. Po šios sėkmės Prancūzijos prezidentas netgi pakvietė šiuos norvegus (važiuojant atgal) pravažiuoti pro Triumfo arką Paryžiuje. Su ledais susijęs ir dar vienas klausimas apie mėlynuosius javos bananus, augančius Pietryčių Azijoje ir Šiaurinėje Australijos dalyje. Šie dar yra vadinami ledų bananais, mat primena vanilinio plombyro skonį ir konsistenciją.

Sveikiname gausų būrį laimėtojų su pergale! Dėkojame dalyviams už turiningą vakarą ir laukiame visų kitą antradienį, vasario 14 d., 19.00 val. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Iki pasimatymo.

Bendrą šio vakaro rezultatų suvestinę galite pasižiūrėti paspaudę šią nuorodą: