Spalio 19 d. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta Leonoros Kuisienės meninės knygrišystės darbų paroda

Spalio 19 d. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta Leonoros Kuisienės meninės knygrišystės darbų paroda.  Tai pirmoji personalinė autorės paroda išvykoje – visos kitos personalinės parodos vyko Kaune ir jo rajone.

Autorės pagrindinė kūrybinė veikla – meninė knygrišystės (knyga objektas, konceptualioji knyga). Kūrinio (knygos) esmę dažnai sudaro ne tradicinė objekto forma, atverčiamoji knyga, o pati sąvoka, idėja, interpretacija, patyrimas.

Tačiau tuo pačiu išlieka tradicinei knygai būdingos medžiagos, odinių viršelių apdirbimo technologijos. Kuriant naują  kūrinį išlieka tokie kūrimo etapai, kaip idėjos iškėlimas, domėjimasis ankstesniais panašios tematikos kūriniais, metodika, technologijomis bei viso to pritaikymas.

Taip minties fiksacija ir procesas persipindami su tradicinėmis technologijomis bei išlaikydami temos vystymąsi knygų cikluose keletu lygmenų, tokių kaip filosofija, psichologija, mitologija, simboliai padeda sukurti estetinį, kūrybišką ryšį tarp raiškos formos ir idėjos.

2020 metais Leonorai Kuisienei buvo suteiktas Meno kūrėjo statusas.

Parodą aplankyti galite iki lapkričio 20 d.