Sausio 31 d. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje sužaistas XIX sezono ketvirtasis „Auksinio proto“ žaidimas

Paskutinę sausio mėnesio dieną Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje sužaistas IV gyvas „Auksinis protas“. Dėl pirmos vietos abejonių ir klausimų nekilo „ŠARO BAJERIAI“ (52 taškai) jau I ture užsiėmė nugalėtojų poziciją ir I vietos niekam nebeužleido. Atkaklesnis mūšis užvirė tarp „JOGŲ“ ir „PYRAGAIČIŲ“. Tik po V turo paaiškėjo, kad II vieta, 1 taško skirtumu, atiteko „PYRAGAIČIAMS“ (46 taškai). III vietą užėmė „JOGAI“ (45 taškai).

Trumpa protmūšio apžvalga. Klausimas, kas 1955 m. buvo pristatyta Italijoje ir skirta moterų savigynai nuo užpuolikų, didelių diskusijų nesukėlė. Atsakymas – vadinamieji savigynos batai, kurie buvo ant kabliuko ir priekyje turėjo specialias metalines smailes. Taip pat reikėjo įvardinti lietuvį, vieną garsiausių Skandinavijos rašytojų, kurio penktajame XX a. deš. švedų kalba parašytas romanas „Stebuklo belaukiant“ švedų literatūros kritikų buvo įvertintas kaip laisvės romanas ir kurį skaitė net Švedijos karalius tuo metu sakęs, jog tris naktis nemiegojo, kol jo neperskaitė. Pasirodo, kad tai lietuvių rašytojas, diplomatas Ignas Šeinius. Reikėjo įvardinti ir Lietuvos miestą, kurį savo prisiminimuose prancūzų lakūnas François de Geoffre‘as apibūdino, kaip „puikių vilų supamą miestą”. Nepatikėsite – tai Alytus. IV ture už galvų susiimti privertė valstybė, įsikūrusi Pietų Amerikos žemyno širdyje, Bolivija Paaiškėjo, kad ši šalis garsėja specialiu La Hechiceria, vadinamu „raganų turgumi“ La Pase, kuriame galima rasti ne tik galybę vaistų, tačiau ir įvairių amuletų, talismanų, džiovintų rupūžių, užburti priešus ar „užsisakyti“ gerus pažymius savo vaikams. Nors dauguma Bolivijos gyventojų yra katalikai ir tokiais dalykais neturėtų tikėti, tačiau vietiniai vis dar tiki senosiomis tradicijomis ir neretai naudojasi raganų paslaugomis. Taip pat – moterų imtynininkių grupe, kurios vadinamos skrajojančiomis Cholitomis, ir rengia pasirodymus, apsirėdžiusios ne sportiniais drabužiais, bet išeiginėmis suknelėmis, sijonais ir bateliais.

Dar kartą sveikiname „ŠARO BAJERIUS“ su laimėjimu! Dėkojame dalyviams už nuotaikingą vakarą ir laukiame visų kitą antradienį, vasario 7 d., 19.00 val. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Iki malonaus susitikimo.

Bendrą šio vakaro rezultatų suvestinę galite pasižiūrėti paspaudę šią nuorodą: