Sausio 17 d. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje sužaistas XIX sezono antrasis „Auksinio proto“ žaidimas

Mažais žingsneliais, bet judame į priekį. Sausio 17 d. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje sužaistame antrajame „Auksiniame prote“ jau I-ajame ture „PYRAGAIČIAI“ (57 taškai) įsiveržė į priekį ir visą likusį žaidimą nebeužleido užimtos pozicijos. Komanda „ŠARO BAJERIAI“ (44 taškai) geriausiai pasirodė II-ame „muzikiniame“ ture ir džiaugėsi II-ąja vieta. Pirmojo žaidimo nugalėtojai – „JOGAI“, surinkę 38 taškus, užėmė III-ąją vietą.

Tenka pripažinti, šį vakarą, protmūšio klausimai buvo sunkoki ir painūs. III-io turo atsakymai – bendriniai žodžiai, kurie, užrašius juos didžiąja raide, turėjo tapti tikriniais. Pavyzdžiui, mįslė apie grąžtą: „Dvynas bernas, įvijos kelnės“. Šiuo atveju Bernas ir Šveicarijos sostinė. Diskusijų sukėlė ir klausimas, su kuriuo, labai garsiu asmeniu bičiuliavosi anglų aktorius Charlie‘is Chaplinas. Atsakyti į klausimą turėjo padėti šiam draugui ištarta frazė: „…Visas pasaulis žavisi tavimi, tačiau nesupranta nė žodžio, ką tu kalbi“. Pasirodo su žymiausiu XX a. genijumi Albertu Einsteinu. IV-as turas, skirtas valstybei neturinčiai prieigos prie jūros, tačiau turinčiai daugybę salų (apie 4000 Mekongo upėje) – Laosui. Žaidimą užbaigėme klausimu apie Adomo Mickevičiaus poemą „Ponas Tadas“, kurios pirmoji eilutė: „Tėvyne Lietuva, mielesnė už sveikatą“, kuri pasak filologo J. Šostakovskio įkvėpė Vincą Kudirką, „Tautišką giesmę“ pradėti žodžiais „Lietuva, tėvyne mūsų, Tu didvyrių žeme“.

Džiugi pergalės giesmė skamba „PYRAGAIČIAMS“! Dėkojame dalyviams už nuotaikingą vakarą ir laukiame visų kitą antradienį, sausio 24 d., 19.00 val. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Iki malonaus susitikimo.

Bendrą šio vakaro rezultatų suvestinę galite pasižiūrėti paspaudę šią nuorodą: