Lisa Wingate. KOL NEPRIKLAUSĖME JUMS

„Kol nepriklausėme jums” – tikrais įvykiais paremtas amerikiečių autorės Lisos Wingate romanas, pasakojantis nepaprastai jautrią vienos šeimos, pakliuvusios į vaikų grobikų pinkles, istoriją. Visą Ameriką sudrebinę įvykiai atskleidžiami su meistriška įtaiga, širdį veriančiu jautrumu ir intriga, kurios dar ilgai negalėsite pamiršti.

1939-ieji. Jaukus gyvenamasis laivelis Memfyje, Misisipėje gausiai Fosų šeimai atstoja namus. Čia tėvai kartu su penkiais vaikais gyvena apsupti meilės, juoko ir rūpesčio vieni kitais. Tačiau šis idiliškas paveiksliukas sugriūna vos per vieną akimirką. Prireikus mamą skubiai išvežti į ligoninę, tėtis palieka vaikus vienus, patikėjęs priežiūrą vyriausiajai dukteriai – dvylikos metų Rilei. Niekas negalėjo pagalvoti, kad vieni palikti vaikai taps piktų kėslų turinčių nepažįstamųjų grobiu. Vidury nakties įsiveržę vyrai pagrobia Fosų atžalas ir nuveža į Tenesio vaikų namų prieglaudą. Netrukus paaiškėja, kad pažadai grąžinti vaikus tėvams tėra melas. Rilė deda visas pastangas, kad broliai ir seserys nebūtų išskirti, tačiau nuo šiol viską lemia žiaurioji prieglaudos direktorė Džordžija Tan.

Dabartiniai laikai. Pietų Karolinoje, Aikene gyvenanti Eiverė Staford mėgaujasi sėkme. Turtingoje šeimoje augusi Eiverė dabar džiaugiasi prokurorės karjera ir kartu su išvaizdžiu sužadėtiniu planuoja svajonių vestuves. Grįžusi padėti tėčiui atsigauti po ligos, ji sutinka žmogų, kuris sudrebina jos rožinį pasaulį. Ką ilgus metus slėpė jos šeima? Ar pavyks Eiverei atskleisti tamsias praeities paslaptis? Ar tai, ką ji sužinos, sugniuždys, ar atvirkščiai – išlaisvins?

Šis neįtikėtinas, tikrais faktais paremtas pasakojimas šokiruos, sujaudins, privers pasibaisėti ir nuolatos stebėtis, be to, leis sužinoti daugiau apie Memfyje veikusį vaikų grobimo tinklą. Knygoje aprašyta Džordžija Tan – realus asmuo. Ji vadovavo įvaikinimo organizacijai, grobusiai vaikus iš neturtingų šeimų ir pardavinėjusiai pasiturintiesiems. Kartu tai ir talentingai sukurta istorija, kviečianti pasvarstyti, kas esame, koks mūsų tikslas, kokia atradimų ir praradimų kupina kelionė mūsų laukia ir kur gali nuvesti širdies balsas.