
Lina Vėželienė – psichologė-psichoterapeutė, pedagogė, knygos „Septynios didžiosios nuodėmės psichologo kabinete” („Tyto alba”, 2018 m.), tinklaraščio „Gyvoji psichologija” ir daugybės psichologinių straipsnių autorė. Konsultuoja individualiai, vadovauja psichoterapinėms, profesinio augimo ir šokio terapijos grupėms. Gyvena ir dirba Vilniuje.
„Kaip žuvis vandenyje” – įprasta sakyti apie žmogų, kuris yra savo vietoje ir puikiai jaučiasi. O kas, jei žmogui negera, jei jis jaučiasi lyg ne savo vietoje? Kas, jei jis jaučiasi lyg žuvis… medyje?
Žmonės dažnai atsiduria situacijose, kurios kelia stresą, didina nerimo lygį, provokuoja vidinius konfliktus tarp proto ir jausmų, tarp „reikia” ir „noriu”. Mes kaip ta žuvis nuolatos verčiame lipti save į medį ir stebimės, kodėl vis daugėja problemų, kodėl nepavyksta suvaldyti emocijų, kodėl šlyja santykiai su artimaisiais, kodėl sutinkame vis „ne tuos”, dirbame „ne ten”; kodėl gyvenime trūksta džiaugsmo, meilės, ramybės ir netgi noro ką nors keisti… Jums pažįstama ši būsena? Tuomet sveiki įlipę į medį! O dabar metas iš jo ropštis ir grįžti į psichologinės gerovės vandenis.