Liepos 15 dieną Kalvarijos krašto muziejuje/Informacijos centre lankėsi Kalvarijos aštuonmetės mokyklos-internato mokiniai

Liepos 15 dieną Kalvarijos krašto muziejuje/Informacijos centre lankėsi Kalvarijos aštuonmetės mokyklos-internato mokiniai, šią švietimo įstaigą baigę prieš 50 metų.

Sugrįžimas į Kalvariją po tiek metų – labai lauktas ir jaudinantis. Noras susitikti su buvusiais klasės draugais, šiuo metu gyvenančiais įvairiose Lietuvos vietovėse, juos apkabinti, pasidomėti kaip sekasi – pagrindinis susitikimo „variklis“. Tačiau nemažiau įdomu, o kaip pasikeitė Kalvarijos miestas.

Džiugu, kad klasės susitikimo metu jie užsuko į Kalvarijos krašto muziejų/Informacijos centrą, kurį mena kaip buvusį Kalvarijos paštą. Susipažinę su muziejaus ekspozicijomis, keliavome pasižvalgyti po Kalvarijos miestą. Daug kas pasikeitę, tačiau daug kas vis dar sava – išlikę atmintyje tuometiniai įvykiai, pažiro nuotaikingais atsiminimų pasakojamais.

Sveiki sugrįžę, nors ir trumpam, į Kalvariją!

Aštuonmetės mokyklos-internato pastato istorija:

1954 m. I. Černiachovskio (dabar Vytauto) gatvėje atidarytas naujas vidurinės mokyklos pastatas. 1963 m. iš jo vidurinę mokyklą perkėlus į naują pastatą tuometinėje Majakovskio (dabar J. Basanavičiaus) gatvėje, šiame pastate įkurta Kalvarijos aštuonmetė mokykla-internatas. 1987 m. po kapitalinio remonto jame įsikūrė ligoninė.

(Alvydas Totoris „Kalvarijos gatvių istorija“ 44 psl.)