Lapkričio 8 d. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko XVIII-ojo sezono gyvas X-asis „Auksinis protas“

Kaip greitai bėga laikas, iki XVIII-ojo sezono „Auksinio proto“ pabaigos beliko sulošti keturis žaidimus. Lapkričio 8 d. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvykęs X-asis protmūšis buvo pilnas intrigos. Po kiekvieno turo komandas skyrė tik vienas arba du taškai. Antrą kartą iš eilės triumfavo PYRAGAIČIAI (55 taškai) – I-oji vieta. GUMINAIČIAMS (51 taškas) ir vėl nesišypsojo fortūna – II-oji vieta. LOBISTAI (46 taškai) užėmė garbingą III-ąją vietą.

Šiek tiek apie klausimus. III-iame ture žaidėjai galėjo „pasimėgauti“ įvairiomis uogomis, nes šio turo atsakymai buvo žodžiai, kuriuos sudūrus su žodžiu uoga, turėjo gautis kokio nors augalo pavadinimas. Pavyzdžiui, erškėtinių šeimos augalas – katauogė. Keliavome į Ganą ir jos sostinę Akrą, kurios pavadinimas kilęs nuo žodžio Nkran, reiškiančio skruzdėles Tabernaso dykumą (Ispanijoje), kur Italijos kino atstovai filmuodavo vadinamuosius spaghetti vesternus. Reikėjo atsakyti ir į klausimą, kaip pavadinta lietuvių autorės Linos Vėželienės knyga apie žmones, kurie yra atsidūrę ne savo vietoje – „Žuvis medyje“. Priešingai nei visi „Auksinio proto“ dalyviai, kurie žaidime jaučiasi lyg žuvys vandenyje.

Dar kartą sveikiname nugalėtojus! Dėkojame dalyviams už smagų vakarą ir laukiame visų kitą antradienį, lapkričio 15 d., 19.00 val. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Iki susitikimo.

Bendrą šio vakaro rezultatų suvestinę galite pasižiūrėti