Lapkričio 29 d. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko XVIII-ojo sezono gyvas XIII-asis „Auksinis protas“

Paskutinį rudens antradienį, lapkričio 29 d., sužaistas „Auksinis protas“ nudžiugino ir smagiai nuteikė visus dalyvius. XIII-asis žaidimas dar kartą įrodė visiems žinomą tiesą, kad ilgai ir atkakliai siektas tikslas, visada atneša pergalę. Pagaliau ir GUMINAIČIAMS (53 taškai) pavyko užlipti ant Olimpo viršūnės – I-oji vieta. LOBISTAI ir PYRAGAIČIAI, surinko po vienodą taškų skaičių – 49 ir žaidimą baigė lygiosiomis.

Šiame protmūšyje nemažai diskusijų dalyviams sukėlė terminas deminutyvas, kuriuo reikėjo įvardinti vieno lietuvių rašytojo personažą – Kuprelį. Sunkiai įkandamas riešutėlis komandoms buvo III-iasis turas, kurio visi atsakymai žodžiai, kuriuose yra du identiški skiemenys. Pavyzdžiui, koks graikiškos kilmės žodis reiškia bei apibūdina baimės baimę– fobofobija. IV-ajame ture, kaip toje dainoje, dalyvių sielos galėjo ištrūkti į Venesuelą, nes visas turas skirtas šiai tolimajai Pietų Amerikos valstybei. Na, o kieno metu buvo einama nuo Marso lauko iki Jupiterio šventyklos (Kapitolijuje), kur buvo aukojamas jautis. Geriausiai, savo kailiu tai galėjo pajausti GUMINAIČIAI. Atsakymas – lotyniškos kilmės žodis – triumfas. Tą vakarą niekas nebuvo paaukotas, bet jų triumfo akimirkomis nuoširdžiai džiaugėsi visi žaidėjai.

Dar kartą sveikiname GUMINAIČIUS su pergale! Dėkojame dalyviams už smagų vakarą ir laukiame visų kitą antradienį, gruodžio 6 d., 19.00 val. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje finaliniame žaidime. Iki malonaus pasimatymo paskutinį kartą šiais metais.

Bendrą šio vakaro rezultatų suvestinę galite pasižiūrėti paspaudę šią nuorodą: