Lapkričio 22 d. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko XVIII-ojo sezono gyvas XII-asis „Auksinis protas“

Koks antradienio vakaras be gyvo „Auksinio proto“ vykstančio Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Lapkričio 22 d. suloštame XII-ajame protmūšyje netrūko dramos. Visą žaidimą pirmavę LOBISTAI (40 taškų), paskutiniame V-ajame ture, paleido savo pergalės paukštę iš rankų ir džiaugėsi II-ąja vieta. PYRAGAIČIAI (45 taškai) lemiamu momentu sukaupė visas jėgas, tiksliau turimas žinias ir išplėšė laimėjimą – I-oji vieta Šaunuoliai GUMINAIČIAI (36 taškai), žaidę nepilna sudėtimi, pasistengė ir užėmė III-iąją vietą.

Kaip visada, netrūko įdomių ir šypseną keliančių klausimų. Pavyzdžiui, apie smegenų būklę, pasireiškiančią atminties sutrikimu, prasta koncentracija ir minčių seka, kai sunku blaiviai mąstyti. Paaiškėjo, kad ši būklė vadinama smegenų rūku. Taip pat koks naujadaras 2020 m. Lietuvoje buvo paskelbtas „Metų žodžiu“ – melagiena. Arba ką tiria metereologijos sritis aktinometrija – saulės spinduliavimą. Na, o visus smagiai nuteikė III-iojo turo atsakymus siejantis žodis – balius. Linksmybės prasitęsė ir IV-ajame ture, kai žaidėjai priverstinai turėjo keliauti į Egiptą. Deja, klausimų apie garsiąsias piramides nebuvo. Tiesa, neišvengta atsakymo kupranugaris. Klausime apie seniausias Egipto liaudies dainas siejamas su huda, t.y. karavano daina, kurios ritmas ir priklausė nuo šio gyvūno žingsnio. Šiame žaidime tik pasigesta klausimų apie šiuo metu Katare vykstantį Pasaulio futbolo čempionatą Bet nenusiminkime, dar laukia du XVIII-ojo sezono žaidimai.

Dar kartą sveikiname PYRAGAIČIUS su laimėjimu! Dėkojame dalyviams už šaunų vakarą ir laukiame visų kitą antradienį, lapkričio 29 d., 19.00 val. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Iki susitikimo.

Bendrą šio vakaro rezultatų suvestinę galite pasižiūrėti paspaudę šią nuorodą:https://www.auksinisprotas.lt/gyvu-zaidimu-rezultatai/