Lapkričio 15 d. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko XVIII-ojo sezono gyvas XI-asis „Auksinis protas“

Netikėkite tais, kurie sako, kad stebuklų nebūna. Mes tikime, bet ne jie, o turimų žinių bagažas, XI-ajame „Auksiniame prote“ atvedė LOBISTUS iki pergalės. Stebuklas, malonus atsitiktinumas ir staigmena visiems žaidėjams buvo tai, kad vienas iš LOBISTŲ komandos narių, tą dieną, šventė solidžią sukaktį, 50-metį, ir būtent, ši komanda surinko nei daug nei mažai – 50 taškų ir džiaugėsi I-ąja vieta. PYRAGAIČIAI (46 taškai), buvę tik per plauką nuo laimėjimo, turėjo pripažinti priešininkų komandos pranašumą – II-oji vieta. Na, o GUMINAIČIAI (40 taškų) užėmė garbingą III-ąją vietą. Smagu, kad ir artėjant XVIII-ojo sezono „Auksinio proto“ finalui vis dar sulaukiame naujų dalyvių.

Šiek tiek apie lapkričio 15 d. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje vykusio protmūšio klausimus. Labai įdomus, bet nelabai malonus klausimas apie Mongolijos arklių augintojų žiemą gyvulių žarnose gabentą grietinę, kuri arkliams šuoliuojant, plakdavosi, o minusinė temperatūra lauke ją šaldydavo. Pasak vienos iš versijų, būtent mongolų dėka Markas Polas, viešėdamas šiuose kraštuose, susipažino su ledų idėja ir parvežė ją Italiją XIII a. pabaigoje. Taip pat, kur įkurtas vienas išskirtiniausių Londono knygynų, kurį nelengva rasti, nes jis kas kelias savaites keičia savo vietą. Atsakymas – šis Londono knygynas vadinasi „Žodis ant vandens“ ir yra laive, šimto metų senumo olandiškoje baržoje. Ir pabaigai pamąstymui. Galbūt, klausimas apie egzistuojantį „karmos principą“, bylojantį, kad žmogaus veiksmai dabartyje gali iš dalies nulemti to žmogaus lemtį ir nulėmė LOBISTŲ triumfą.

Dar kartą pergalės fanfaros skamba nugalėtojams! Dėkojame dalyviams už labai nuotaikingą vakarą ir laukiame visų kitą antradienį, lapkričio 22 d., 19.00 val. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Iki malonaus pasimatymo.

Bendrą šio vakaro rezultatų suvestinę galite pasižiūrėti paspaudę šią nuorodą: