Lapkričio 1 d. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko XVIII-ojo sezono gyvas IX-asis „Auksinis protas“

„Auksinis protas“ vyksta net ir per šventes. Visų Šventųjų dieną, lapkričio 1-ąją, į Kalvarijos savivaldybės viešąją biblioteką rinkosi ištikimiausi protmūšio dalyviai. Susirinko gausios pajėgos, sulaukėme svečių iš visos Lietuvos. Džiaugiamės, nes visos komandos pasipildė naujais nariais.

IX-asis žaidimas labai didelių staigmenų nepateikė. Komandos žaidė apylygiai, nuožmiausia kova virė tarp GUMINAIČIŲ ir PYRAGAIČIŲ. Šios komandos net dvejuose turuose surinko po vienodą taškų skaičių. Deja, ir vėl GUMINAIČIAMS pritrūko sėkmės. Nepadėjo nei jų atsineštas talismanas – kaukuolė. PYRAGAIČIAI (53 taškai) sugrįžo ant nugalėtojų Olimpo – I-oji vieta. GUMINAIČIAMS (49 taškai) teko pripažinti priešininkų pergalę, užimta II-oji vieta. LOBISTAI, surinkę 42 taškus, džiaugėsi III-ąja vieta.

Klausimai, kaip visada, įvairūs ir įdomūs. Apie atvirkštines upes, kurios teka prieš vyraujantį nuolydį. Paaiškėjo, kad tokios upės Lietuvoje dvi – Dubysa ir Nevėžis. Apie Rumunijoje, Tihuta perėjoje vykstantį kasmetinį, labai saugų, česnakų festivalį. IV-ajame ture iš Rumunijos persikėlėme į tolimą ir mažai pažįstamą Kambodžą. O visą žaidimą kuo gražiausiai apibūdino vieno garsiausių lietuvių keliautojų – Antano Poškos – citata apie keliones: „Kelionę planuoti – džiaugsmas. Kelionę vykdyti – katorga. Kelionę prisiminti – visko atpildas. Faktiškai gyvenimas ir yra kelionė“. Džiaugsmas, katorga, visko atpildas, šias tris stadijas galima patirti ir kiekvieną antradienio vakarą, žaidžiant „Auksiniame prote“.

Dar kartą pergalės salvės aidi laimėtojams! Dėkojame dalyviams už šaunų vakarą ir laukiame visų kitą antradienį, lapkričio 8 d., 19.00 val. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Iki pasimatymo.

Bendrą šio vakaro rezultatų suvestinę galite pasižiūrėti paspaudę šią nuorodą: