Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje eksponuojama Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros profesorės Marijos Marcelionytės-Paliukės paroda „Vė zė žė… geltona Jurgio prijuostė“

Kviečiame apsilankyti Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje eksponuojamoje Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros profesorės Marijos Marcelionytės-Paliukės parodoje „Vė zė žė… geltona Jurgio prijuostė“.

Kaip pati menininkė sako, ši paroda apie knygą, nes visų pirma tai bibliotekos, knygų erdvė, o jose – visos įmanomos istorijos, kurios jai suteikia laisvę būti.

Paroda, kurioje grafikė pristato savo autorinių knygų kolekciją, iš kurių vienos „atsirado“ kuriant kitus, „tikruosius-rimtuosius” darbus, o kitos – beveik tikslingai. Kodėl beveik?.. Nes kūrėja visada leidžia sau nežinoti kur link eiti. O kai grįžta iš kūrybinio proceso į čia, į dabar, peržvelgia, kas įvyko ir, jeigu reikia, kad kūrinys pasakotų istoriją su ta neapsakoma puslapio (per)vertimo magija, kuri vyksta skaitant knygą, t. y. kai ne viską iškart, tik metęs žvilgsnį, gali pamatyti, pajausti, kai kūrinio patyrime turi dalyvauti atlikdamas veiksmą – piešinys, grafikos atspaudas tampa knyga. Pastaruoju metu autorė net garsiai leidžia sau įvardinti, kad ji „rašo“ eilėraščius, noveles. Piešia poeziją, ne iliustruoja ją, bet piešia…

Grafikė Marija Marcelionytė-Paliukė tikisi, kad į parodą užsukę lankytojai turės galimybę stabtelėti ir pagalvoti, tiksliau būtų sakyti – patirti, kad tekstas gali būti šešėlio, pustonio pavidalu ir turėti knygos formatą. Kad piešinys, tapęs knyga, įgauna papildomas ar net visai kitas reikšmes, kad galima pasakoti istorijas nerašant žodžių, kad kūrinys tampa kūriniu, kai jis yra vartomas ir sklaidomas.

Kviečiame užsukti, stabtelėti, patirti ir pasklaidyti iki rugsėjo 5 d.

Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros prof. Marijos Marcelionytės Paliukės paroda „Vė zė žė… geltona Jurgio prijuostė“ yra Lietuvos kultūros tarybos ir Kalvarijos savivaldybės finansuoto Kalvarijos savivaldybės viešosios bibliotekos projekto „(Ne)pasiklydę parodų labirintuose“ dalis.