Birželio 18 d. turėjome galimybę ir mes prisiliesti prie neišsemiamų kūrybinių klodų. Klausėmės paskaitos „Kaip gimsta idėjos? Atsitiktinumo galia“

Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje pliūpsnis profesionalaus meno su VDA Grafikos katedros profesore, grafike, Vyriausybės kultūros ir meno ir premijos laureate Marija Marcelionyte-Paliuke.

Menininkės kūriniai įvertinti konkursuose, įtraukti į Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus grafikos rinkinius, Lietuvos pinigų muziejaus ekspoziciją. Darbų yra privačiose kolekcijose Lietuvoje, Suomijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Amerikoje, Japonijoje ir kitur. Prof. Marija Marcelionytė-Paliukė dalyvavusi virš 100 grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje (Vokietija, Lenkija, Suomija, Rusija, Baltarusija, Italija, Kinija, Japonija, Prancūzija, Argentina, Meksika, Nyderlandai, Estija, Latvija, Kroatija, Austrija, Portugalija, Norvegija, Armėnija, JAV ir kt.). Surengusi arti 20 personalinių pasirodymų. Kuravusi/inicijavusi daugiau nei 30 jaunų kūrėjų bei studentų parodų, projektų. Veda kūrybines dirbtuves, skaito pranešimus konferencijose, dalinasi savo žiniomis su visas norinčiais.

Birželio 18 d. turėjome galimybę ir mes prisiliesti prie neišsemiamų kūrybinių klodų. Klausėmės paskaitos „Kaip gimsta idėjos? Atsitiktinumo galia“. Menininkė pasidalino savo kūrinių radimosi istorijomis, papasakojo, kaip gimsta idėjos, kaip visiškai beviltiškos situacijos, technologiniai eksperimentai tampa kūriniu ir atsiranda muziejuose. Savo kūrybines praktikas atskleidė dirbtuvėse „Šiandien grįšiu kitą dieną“.

Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros prof. Marijos Marcelionytės Paliukės paskaita „Kaip gimsta idėjos. Atsitiktinumo galia“ yra Lietuvos kultūros tarybos ir Kalvarijos savivaldybės finansuoto Kalvarijos savivaldybės viešosios bibliotekos projekto „(Ne)pasiklydę parodų labirintuose“ dalis.

Nuoširdžiai dėkojame Kalvarijos meno mokyklos moksleiviams, mokytojai Ilonai Šidlauskienei ir direktorei Jurgitai Šėvelienei už draugystę.