Rugsėjo 20 d. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko XVIII-ojo sezono gyvas III-asis „Auksinis protas“

Kur galima turiningai ir įdomiai praleisti vis ilgėjančius ir niūrėjančius antradienio vakarus. Aišku, Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje, žaidžiant „Auksinį protą“.

Kaip ir visada, rugsėjo 20 d., azarto protmūšyje netrūko. Nugalėjo, visą vakarą pirmavę, „PYRAGAIČIAI“ (57 taškai) „LOBISTAI“ (45 taškai) , sukaupę visas jėgas ir žinias, paskutiniame ture pakilo į antrąją vietą. „GUMINAIČIAI“ (40 taškų) užėmė garbingą trečiąją vietą.

Šį kartą, III-asis turas – MATAS, nepasirodė taip lengvai įveikiamas. Visos komandos surinko po vienodą taškų skaičių – 8. IV-ajame ture klausimai buvo susiję su Kuršių nerija (ne Lietuvos dalyje). Nemažai diskusijų sukėlė ir klausimas apie „Karaliaus skeptru“ vadinamą, Italijoje esančioje ir šeimai priklausančioje nedidelėje įmonėje gaminamą bei parduodamą produktą, kurios standartinės porcijos dydis kainuoja 70 eurų, o tokią kainą lemia čia naudojamas šafranas bei aukso folija. Paaiškėjo, kad šiuo prabangiu produktu Italijoje yra mėgavęsi net keli žaidimo dalyviai. Teko ir smagiai paspėlioti, kur nešiojamas nedidelis, vienašmenis škotiškas peilis sgian-dubh. Kadangi, peilis škotiškas, jį naudojantys vyrai dėvi kiltus, o dėvint šį rūbą, nelabai kur yra peilį laikyti (nes tradiciniuose kiltuose paprastai nėra kišenių). Būtent todėl šis peilis yra laikomas kojinėje.

Aplodismentai ir fanfaros dar kartą aidi laimėtojams! Dėkojame dalyviams už nepakartojamą vakarą ir laukiame visų kitą antradienį, rugsėjo 27 d., 19.00 val. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Iki malonaus susitikimo !

Bendrą šio vakaro rezultatų suvestinę galite pasižiūrėti paspaudę šią nuorodą:

#AuksinisProtas