Mokymai ir konsultacijos

Bibliotekos lankytojai nuolat konsultuojami įvairiais skaitmeninio raštingumo klausimais. Individualius mokymus siūlome šiomis temomis:

 • Darbo kompiuteriu pradmenys.
  Naudojimosi kompiuteriu pagrindai. Darbas su Microsoft Word 2010 programa. Dokumento kūrimas, teksto redagavimas, paveikslėlio įterpimas.
 • Interneto pradžiamokslis.
  Interneto naršyklės. Paieška internete, informacijos atranka ir išsaugojimas. Elektroninis paštas.
 • Elektroninės
  paslaugos.
  El. valdžios vartai, e.sveikata, el.bankininkystė, „Sodros“, VMI paslaugos internetu.
 • Bendravimasinternetu.
  Socialiniai tinklai. Paskyros socialiniame tinkle sukūrimas, privatumo nustatymai. Tekstų, nuotraukų, vaizdo įrašų skelbimas.
 • Skaitmeninių nuotraukų redagavimas.
  Internetinės priemonės nuotraukų ir paveikslėlių redagavimui. Nuotraukų įkėlimas į internetinę saugyklą laikymui, redagavimui ir bendrinimui. Animacijos kūrimas, naudojant nuotraukas, įterpiant tekstą, muzikos takelį.
 • Inovatyvussavęs pristatymas.
  Vaizdo filmuko kūrimas naudojant ruošinius. Nuotraukų, paveikslėlių ar vaizdo įrašų įterpimas. Teksto ir garso takelio įrašymas.Vaizdo filmuko bendrinimas, atsisiuntimas į skaitmeninį įrenginį.
 • Planšetinis kompiuteris kasdieniams poreikiams.
  Išmaniųjų programų įdiegimas. Interneto ryšio nuostatos. Naršymas internete. Fotografavimas, dalijimasis nuotraukomis.

Registruotis į mokymus prašome telefonu (8 343) 21042,
el. paštu: saulius.vysniauskas@kalvarijosvb.lt

UGDYKIME MEDIJŲ IR INFORMACINĮ RAŠTINGUMĄ

Šiuolaikinei visuomenei kaip niekad svarbu mokėti naudotis žiniasklaidos priemonėmis ir gebėti atrinkti, suprasti, interpretuoti bei kritiškai įvertinti informaciją greitai besikeičiančiame naujienų ir turinio sraute. Šie sugebėjimai gali būti ugdomi vystant visuomenės medijų ir informacinį raštingumą.

Medijų ir informacinis raštingumas (MIR) – būtinosios kompetencijos (žinios, gebėjimai ir nuostatos), įgalinančios piliečius efektyviai naudotis medijomis, žiniasklaida ir kitais informacijos šaltiniais, susijusios su kritinio mąstymo ir mokymosi visą gyvenimą gebėjimais, reikalingais socializacijai ir aktyviam gyvenimui pilietinėje visuomenėje.

Pažink medijas su Klaudija – filmukuose daug naudingų patarimų!