ltenetfrdelvplru

  

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

ŠIAURIETIŠKO ĖJIMO PRADMENYS KALVARIJOS TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETO STUDENTAMS

 

Trečiojo amžiaus universiteto Sveikos gyvensenos ir namų ūkio fakulteto dėka į Kalvariją plūstelėjo ne tik paskaitos apie sveiką gyvenseną, bet ir praktiniai užsiėmimai: sveikatingumo mankštos, šiaurietiškas ėjimas ir kt.

Lapkričio 27 d. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje surengti šiaurietiško ėjimo technikos mokymai. Juos vedė Mantas Čėsna, Marijampolės visuomenės sveikatos biuro specialistas, šiaurietiško ėjimo mokymo instruktorius. Jis supažindino su šiaurietiško ėjimo užuomazgomis: 1970 m. Suomijos slidininkai sugalvojo pritaikyti gyventojams kai kuriuos slidinėjimo elementus, bet nesugebėjo pagrįsti moksliškai, tam trūko lėšų. Vokietija susidomėjo šia sveikatinimo rūšimi, ją pagrindė moksliškai, finansavo ir propagavo, teigdama, kad priemonės genialumas slypi paprastume: ja gali naudotis bet kokio amžiaus žmogus ir patirti efektyvų poveikį. Pasak Manto Čėsnos, šiaurietiškas ėjimas aktyvina raumenų veiklą, reguliuoja kvėpavimą, daugiau sudeginama kalorijų, pagerėja širdies bei kraujagyslių darbas, laikysena, yra geras laisvalaikio praleidimas gryname ore. Instruktorius įtaigiai pateikė visas šiaurietiškojo ėjimo technikos subtilybes ir pagrindinius akcentus: kaip taisyklingai laikyti lazdas, išlaikyti tiesią laikyseną, kaip žingsniuoti, statinant kojų pėdą kampu, kokius atlikti mostus, kaip kvėpuoti.

Mokymo metu atsakyta į daugybę klausimų: kur galima įsigyti lazdas, kiek jos kainuoja, iš ko gaminamos, kokios geriausios, ar tinkama ortopedinė avalynė, ar vaikai gali užsiimti šiaurietišku ėjimu ir pan. Buvo išsamiai atsakyti visi klausimi.

Prasidėjus praktinei mokymo daliai, kiekvienam sureguliuotos lazdos pagal jo ūgį, paaiškinta, kaip jas prisisegti prie riešų. Po to būriu žingsniuota gatve.

Antras praktinės dalies etapas įvyko Karališkajame parke, atkreipiant dėmesį į tai, kad kiekvieną ėjimo elementą reikia atlikti laipsniškai, kruopščiai – tik tada bus pasiekta gerų rezultatų.

Po pusantros valandos šiaurietiškojo ėjimo technikos mokymų bei praktinio užsiėmimo su lazdomis atlikta mankšta – raumenų atpalaidavimo pratimai.

Kalvarijos TAU klausytoja

Marija Kraipavičiūtė

Nuotraukos A. Jankeliūnienės