ltenetfrdelvplru

  

 

Klausk bibliotekininko

 

baneriukas 125x125
 LSVBA baneris

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

                  

17-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Kalvarijoje...

 

                 2017 m. balandžio 24-30 d. Kalvarijos savivaldybės viešoji biblioteka kvietė savo skaitytojus kartu paminėti 17-ą Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, kuri buvo skirta ir Kalvarijos savivaldybės viešosios bibliotekos 80-mečiui. Jos metu skaitytojams surengėme meno, literatūrines parodas, popietes, akcijas, susitikimus, pristatymus.

                Biblioteka – vieta, kurioje kaupiamos, saugomos, puoselėjamos, skaitomos įvairiausios knygos: nuo mažiausios iki didžiausios, nuo ploniausios iki storiausios, nuo įdomiausios iki prasmingiausios, nuo liūdniausios iki linksmiausios, nuo seniausios iki išmaniausios. Visos jos turi savo skaitytoją. Balandžio 24, 26 dienomis mažieji skaitytojai užsukę į Kalvarijos savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų skaitytojų abonementą knygeles galėjo skaityti kitaip, t. y. skaityti išmaniai. Jauniesiems bibliotekos lankytojams pristatyti leidiniai: Selemono Paltanavičiaus „Gamtos metų ratu“, „Lietuvos etnografinių regionų lopšinės“, „Robotai“ su papildyta realybe. Vaikai ne tik skaitė, bet ir susidomėję stebėjo, kaip, į knygos puslapius nukreipus mobilųjį telefoną ar planšetę, atgyja juose esantys vaizdai bei personažai. Jie ne tik klausėsi lopšinių, gėrėjosi atgijusiais  žvėreliais, bet ir patys kūrė robotus, po bibliotekos patalpą skraidino dronus. Popietė prabėgo neįtikėtinai greitai ir smagiai.

               Menas visuomet atranda nišą, kurioje jis gali skleistis, augti.  Kalvarijos savivaldybės viešoji biblioteka yra ta erdvė, kur telpa visa  kas gražu, visa  kas šviesu, visa kas miela akiai. Tad drąsiai galima teigti, kad miesto biblioteka - mūsų krašto mini paveikslų galerija.  Vos įžengus į ją,  lankytojų  dėmesį patraukia ant sienų esanti spalvų paletė (parodos). 17-os Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu balandžio 24 d. bibliotekoje vyko marijampoliečio Jono Glavecko tapybos darbų parodos pristatymas, lydimas muzikos garsų (Janina Jundulienė, fortepijonas). Pagrindinė paveikslų tema – gamta. Autoriaus darbai sklidini šilumos, ramybės, tikrumo kvietė lankytoją ne tik įbristi į pievą ir prisiskinti gėlių, bet ir jas  pauostyti ar net  paliesti.  Kaip neįtikėtinai  natūraliai, menininkas perteikė  ir žmonių, ir gyvūnų jausmus bei emocijas. Visi jo darbai nuoširdūs, kupini nostalgiškos rimties, pakerintys savo tikroviškumu ir spalvų žaisme. Bibliotekos lankytojų tarpe Jono Glavecko paroda sulaukė didelio susidomėjimo.

                  Balandžio 25 d., pasitelkus bibliotekos knygų fondo lobynus, skaitytojui, pagal prancūzų rašytojo Maxence Fermine „Juodasis smuikas“, buvo papasakota poezijos kupina istorija apie muzikos jėgą ir kūrėjo mįslę, kurioje ir menininko pražūtis, ir atpirkimas. Nuo vaikystės garsėjantis savo talentu, smuikininkas Johanesas Karelskis Venecijoje susipažįsta su paslaptingu smuikų meistru Erazmu, turinčiu didžiulę aistrą šachmatams ir degtinei. Vyrų draugystę gaubia muzika, tyla ir moters balsas. Skaitytojui Erazmo slėpiningą juodojo smuiko istoriją atskleidė Sigita Palionienė (Informacijos ir kraštotyros skyriaus vedėja) ir Nijolė Skroblienė (Dokumentų komplektavimo ir tvarkymo skyriaus vedėja). Šį pasakojimą smuiko garsais apipynė Kalvarijos meno mokyklos mokytojos: Ilona Mockevičienė (smuikas), Rita Skroblienė (smuikas), Irma Krakauskienė (fortepionas). Multimedijos vaizdinių ir sukurto interjero dėka, klausytojai buvo „nuskraidinti“ į Veneciją. Pasibaigus pasakojimui, toliau tęsėsi jubiliejinė popietė. Kalvarijos savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Laima Karpavičienė trumpai apžvelgė bibliotekos istoriją, kalbėjo apie pokyčius, teikiamas paslaugas, dėkojo kolegėms už nuoširdų komandinį darbą. Bibliotekos jubiliejaus proga pasveikinti atvyko Kalvarijos savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Karolis Babeckas ir Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėja Danutė Lisauskienė. Jie įteikė savivaldybės mero pavaduotojo atliekančio mero pareigas Kęstučio Bagdanavičiaus padėkos raštus: Laimai Karpavičienei, Sigitai Palionienei, Astai Jankeliūnienei, Romutei Pranskevičienei, Nijolei Skroblienei.

                     17-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę balandžio 27-ąją Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje vainikavo muzikinė popietė „Muzikos klodai kraštiečių širdyse“. Proga neeilinė, minėjome kraštiečių dainininko Juozo Gedimino Šmito, poeto, publicisto, dainų kūrėjo Albino Slavicko, chorvedžio Juozo Lukšio 90-ąsias gimimo metines. Pagerbdami iškilius mūsų krašto šviesuolius Kalvarijos meno mokyklos moksleiviai, vadovaujami dainavimo mokytojos Dalios Kerevičienės dovanojo kalvarijiečiams nuostabų koncertą. Renginio metu susirinkusieji klausėsi solisčių Beatos Pauliukonytės, Skaistės Bieliauskaitės, Karolinos Masionytės, Meidos Murauskaitės atliekamų kūrinių. Savo balsu visus užbūrė solistas Domantas Kraptavičius. Abejingų nepaliko Merginų vokalinio ansamblio ir jaunučių choro atliekamos dainos. Jiems akomponavo fortepijono mokytoja Janina Jundulienė. Renginį vedė Kalvarijos savivaldybės viešosios bibliotekos Dokumentų komplektavimo ir tvarkymo skyriaus vedėja Nijolė Skroblienė. Su žymių kraštiečių biografijomis supažindino Informacijos ir kraštotyros skyriaus vedėja Sigita Palionienė. Meninei popietės daliai pasibaigus, susirinkusieji bibliotekos bičiuliai neskubėjo skirstytis - dar ilgai bendravo su bibliotekos darbuotojomis, įsiamžino prie Kalvarijos savivaldybės viešosios bibliotekos 80-ečiui skirtos sienelės.

Esame dėkingi Kalvarijos meno mokyklos moksleiviams ir mokytojams už bendradarbiavimą 17-os Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu, ištikimiems bibliotekos lankytojams ir skaitytojams už draugystę, nes ...Jūs, mūsų brangieji, esate Biblioteka.

Nijolė Skroblienė, Sigita Palionienė

Nuotraukų galerija:http://www.kalvarijosvb.lt/joomla/index.php/galerija/galerija-google