ltenetfrdelvplru

  

 

Klausk bibliotekininko

 

baneriukas 125x125
 LSVBA baneris

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Europos diena  Kalvarijoje „Kad galėtum padėti – reikia pažinti“

Lietuvoje, kaip ir visose Europos Sąjungos valstybėse narėse gegužės 9-ąją minama Europos diena. 2015-ieji metai paskelbti Europos metais vystymuisi. Šių metų šūkis – mūsų pasaulis, mūsų orumas, mūsų ateitis. Vystomojo bendradarbiavimo veiklos sėkmė priklauso nuo aktyvaus visuomenės įsitraukimo ir dalyvavimo. Remiantis apklausų duomenimis, Lietuvos (tarp jų ir Kalvarijos savivaldybės) gyventojai nedaug arba beveik nieko nežino apie paramą vystymuisi. Dažniausiai kalbama apie besivystančiose šalyse egzistuojančias problemas, neatkreipiant dėmesio į tai, kaip su jomis kovojama.

                      Kalvarijos savivaldybės viešoji biblioteka, minėdama Europos dieną, gegužės 8 d. Kalvarijos miesto parke surengė šventę Kalvarijos krašto gyventojams ir svečiams ,,Kad galėtum padėti – reikia pažinti‘‘. Palapinėje buvo demonstruojami  filmai apie šalis partneres: Armėniją, Afganistaną, Azerbaidžaną, Gruziją. Visi norintieji galėjo sudalyvauti informaciniame žaidime „2015 – Europos metai vystymuisi“ ir pasitikrinti turimas žinias apie vystomąjį bendradarbiavimą, šalis donores ir partneres. Teisingai atsakiusieji į klausimus apdovanoti prizais: leidiniais apie Europos Sąjungą ir vystomąjį bendradarbiavimą, Kalvarijos trečiojo amžiaus universiteto studentų sukurtais suvenyrais. Renginio dalyviams pristatyta Europos Sąjungos lentyna, kur visi galėjo gauti išsamią ir objektyvią informaciją apie  Europos Sąjungos veiklą. Vaikai ir jaunimas piešė ant šaligatvio prie bibliotekos spalvotomis kreidelėmis tema „Pasaulis ir aš“. Atsiskleisti mažųjų kūrybiškumui padėjo dailininkas Vytautas Kalinauskas. Jaunieji kūrėjai neliko be dovanų, jiems įteiktos rašytojo J. Liauciaus knygelės apie Europos Sąjungos pagalbą besivystančioms šalims „Tolimi kraštai “ artimi gyvenimai“. Šventėje savo veiklą pristatė ir renginio dalyvius, lauko sąlygomis paruošta, labai skania kareiviška koše su arbata vaišino Lietuvos šaulių sąjungos Suvalkijos šaulių 4-osios rinktinės Kalvarijos šaulių 1-osios kuopos šauliai. Kalvarijiečiai ir miesto svečiai galėjo stebti jaunųjų šaulių pasižadėjimo ceremoniją.

   Už bendradarbiavimą organizuojant renginį dėkojame Kalvarijos savivaldybės Kultūros centro direktorei Laimai Kupstienei ir projektų vadovui Žilvinui Bukevičiui, Lietuvos šaulių sąjungos Suvalkijos šaulių 4-osios rinktinės Kalvarijos šaulių I-osios kuopos vadui Mindaugui Lietuvininkui, Kalvarijos vietos veiklos grupės pirmininkui Valdui Aleknavičiui.

   Daugiau informacijos apie Europos Sąjungą ir vystomąjį bendradarbiavimą galite rasti aplankę oficialią Europos Sąjungos interneto svetainę http://europa.eu/index_lt.htm, Europos metų vystymuisi svetainę https://europa.eu/eyd2015/lt,  Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politikai  skirtą interneto svetainę http://www.orangeprojects.lt, nacionalinės nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platformos svetainę http://www.pagalba.org

Kalvarijos savivaldybės viešosios bibliotekos bibliografė Sigita Palionienė

Nuotraukos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjos Astos Jankeliūnienės

Nuotraukų galerija: https://plus.google.com/u/0/photos/101685949311806609577/albums/6147981860865204033