ltenetfrdelvplru

  

 

Klausk bibliotekininko

 

baneriukas 125x125
 LSVBA baneris

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Pažintinė išvyka į Druskininkus

         Balandžio 23 d. Kalvarijos savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai vyko į Druskininkus.

        Bibliotekininkai aplankė Druskininkų savivaldybės viešąją biblioteką, kuri duris atvėrė 2012 m. Tai – unikalaus dizaino, moderni biblioteka. Kuriant naujosios bibliotekos erdvę atsisakyta uždarų knygų sandėliavimo patalpų principo ir suformuotos atviros, patogios bei patrauklios viešosios erdvės, kurių pagrindinis tikslas – sukurti palankią aplinką materialios knygos skaitymui, savišvietai, skatinti dalinimąsi informacija ir jos įsisavinimą moderniomis priemonėmis. Viešojoje bibliotekoje įrengta atskira interneto skaitykla su modernia kompiuterine įranga, fonoteka, suaugusiųjų abonementas, erdvi periodikos skaitykla, o mažųjų skaitytojų laukia itin jaukus ir spalvotas A. Lindgren vaikų literatūros skyriaus abonementas ir skaitykla. Antrame aukšte įrengta atvira renginių salė, suteiksianti puikias galimybes kamerinių, kultūros literatūros vakarų, susitikimų su rašytojais organizavimui, taip pat įvairių parodų eksponavimui. Turintys judėjimo negalią į antrą aukštą galės patekti pasinaudoję nauju, moderniu keltuvu. Neabejotina, kad ši unikalaus dizaino, šiuolaikiškai įrengta kultūros įstaiga, knygų fondą nuolat papildanti ne tik lietuvių, bet ir anglų, rusų, lenkų kalbomis, taps svarbia kurorto įvaizdžio formavimo ir traukos priemone.

        Išvykos metu buvo pasigrožėta garsiąja Druskininkų narcizų alėja, pasivaikščiota miesto gatvelėmis.

         Vos kelis kilometrus pavažiavę už Druskininkų bibliotekininkai aplankė Antano Česnulio skulptūrų ir poilsio parką. Atvykstančius pasitinka vėjo malūnas, statytas 1998 m., kurio keturiuose aukštuose išdėstyti autoriaus kūriniai. Abejingai negali praeiti pro unikalią Rūpintojėlių sieną, kurioje apgyvendintas ir Kalvarijos krašto tautodailininko Antano Lastausko išdrožtas Rūpintojėlis. Didžiulį įspūdį paliko palei Ratnyčėlės upelį autoriaus sukurtos kompozicijos: „Žmogaus ir medžio gyvenimas", „Gyvenimo momentai", „Eglė žalčių karalienė", „Milžinas", „Girių valdovas". Parke išsidėstę liaudies teatro personažai: „Marti“, „Žaldokynė“ ir kt. Neseniai atidaryta galerija, joje eksponuojami drožėjo darbai. Kiekvienais metais parkas pasipildo naujais kūriniais.

       Paskutinis aplankytas objektas – pirmoji Lietuvoje uždara slidinėjimo arena „Snow Arena“.

Netoli Druskininkų esančiame Mizarų kaime 8 ha teritorijoje įrengtos trys kalnų slidinėjimo trasos: ištisus metus veikiančios pradedančiųjų ir pagrindinė slidinėjimo trasa, taip pat su pastarąja sujungta lauko slidinėjimo trasa, kuri veikia oro temperatūrai nukritus iki + 5 laipsnių Celsijaus. Čia taip pat - snieglenčių parkas, slidinėjimo mokykla, kavinės, restoranai.

Bibliotekos informacija

Nuotraukos A. Jankeliūnienės            

Galerija:https://plus.google.com/u/0/photos/101685949311806609577/albums/6015485232337515233