ltenetfrdelvplru

  

 

Klausk bibliotekininko

 

baneriukas 125x125
 LSVBA baneris

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
×

Pranešimas

Lack of access rights - File '/images/11.jpg'
Lack of access rights - File '/images/122.jpg'
Lack of access rights - File '/images/14.jpg'
Lack of access rights - File '/images/155.jpg'
Lack of access rights - File '/images/16.jpg'
Lack of access rights - File '/images/01.jpg'
Lack of access rights - File '/images/02.jpg'
Lack of access rights - File '/images/51.jpg'
Lack of access rights - File '/images/52.jpg'

KALVARIJOS SAVIVALDYBĖS VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Projekto „Tu esi ES pilietis – gali priimti sprendimus“ ataskaita

         Kalvarijos savivaldybės viešoji biblioteka minėdama Europos dieną organizavo įvairias veiklas. Renginiai buvo skirti Lietuvos narystės ES 10-mečiui paminėti ir artėjantiems EP rinkimams pasirengti.

         Vaikų literatūros skyriuje mažieji, lėlių teatriuko pagalba, buvo supažindinti su Europos sąjungos šalių geografija, istorija, tradicijomis. Šventės dalyviams buvo rodomas spektakliukas „Pažinkime Europos Sąjungą“. Renginyje dalyvavo Vilkaviškio vyskupijos Caritas Kalvarijos Vaikų dienos centro „Žiniukas“ auklėtiniai. Jie aktyviai atsakinėjo į pasakų personažų užduodamus klausimus apie ES.

        

       Kalvarijos savivaldybės viešosios bibliotekos Facebook profilyje vyko konkursas „Europos Parlamentas – kas tai?“ . Iš teisingai atsakiusiųjų į klausimus burtų keliu buvo išrinkta nugalėtoja, jai įteiktas prizas. Nugalėtoja tapo Radiškės kaimo (Kalvarijos savivaldybė) gyventoja Virginija Vyšniauskaitė.

 

           Visą dieną šurmuliavo Kūrybinė laboratorija „Lietuvos kelias ES“.

 

           Pirmoji sekcija – „Keramikos“. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje varesniojo amžiaus Kalvarijos krašto gyventojai lipdė suvenyrus iš molio, skirtus Lietuvos narystės 10-mečiui ES paminėti. Jie buvo puošiami lietuviškais ornamentais. Į kūrybinės laboratorijos šurmulį aktyviausiai įsijungė Kalvarijos Trečiojo amžiaus universiteto studentai. Sukurtų suvenyrų paroda eksponuojama Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

 

 

             Kūrybinės laboratorijos antroji sekcija veikė Kalvarijos krašto bendruomenėse, kur jaunimas kūrė plakatus, skirtus Lietuvos narystės ES 10-mečiui paminėti. Vėliau šie plakatai buvo pristatyti Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje paskaitos/diskusijos metu.

 

 

Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko paskata/diskusija „Ar gali ES piliečiai daryti įtaką EP sprendimams ir ES ateičiai?“. Paskaitą skaitė ir diskusiją vedė Vilniaus verslo kolegijos dėstytojas, verslo konsultantas Igoris Vasiliauskas. Jis sugebėjo nuotaikingai perteikti ES esmę, į pokalbį įtraukdamas visus paskaitos dalyvius.

 

 

           Informacija apie būsimus renginius buvo skelbiama interneto puslapyje www.kalvarijosvb.lt ir www.facebook.com profilyje (Kalvarijos SVB) bei paruošti ir iškabinti skelbimai, lankstinukai, kurios dalinant gyventojai buvo kviečiami individualiai. Apie vykusį renginį informacija patalpinta be jau minėtų priemonių www. kalvarijietis.lt , www.kalvarija.lt ir parengtas straipsnis laikraštyje „Suvalkietis“. Renginiuose dalyvavo apie 670 dalyvių.

 

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Asta Jankeliūnienė

Nuotraukos A. Jankeliūnienės  

 Galerija: https://plus.google.com/u/0/photos/101685949311806609577/albums/6012513219614986641